آیا سایت ال ام اس مناسب نیازهای آموزشی کسب و کارهای کوچک هم هست؟

تصویر پست
آموزش آنلاین
  • 02 خرداد 1401
  • پسند
  • 0 دیدگاه

مدیریت هر کسب و کاری نیاز به منابع، انرژی و تعهداتی دارد که ممکن هست همیشه در اختیار شما نباشد. با این حال، برای کسب و کارهای کوچک مشکل غلبه بر استعفای یک کارمند باتجربه دشوار است و همیشه در کسب و کارهای کوچک برای حفظ شرکت و پایبندی به بودجه، آموزش دادن کارکنان در اولویت های بعدی قرار می گیرد.

برای همین بسیاری از مشاغل کوچک برای سرمایه گذاری در راه اندازی سامانه آموزش مجازی تردید دارند. یک سایت LMS به ارائه آموزش منسجم، کارآمد و انعطاف پذیر کمک می کند اما قیمت آن گران است و مشاغ کوچک نمی توانند آن را بپردازند. راهکار چیست؟

البته این مورد همیشه درست نیست، بیایید برخی از افسانه های رایج در مورد سایت ال ام اس که مانع انجام سرمایه گذاری در این حوزه شده اند را از بین ببریم.

 

سه قانون اشتباه در مورد سایت ال ام اس که باید برای همیشه فراموش کنید

 

قانون شماره یک: سایت ال ام اس برای شرکت های بزرگ است

سرمایه گذاری برای خرید سامانه آموزش مجازی زمانی که شرکت شما کمتر از 50 کارمند دارد مثل خریدن 4 گالن شیر برای یک نفر هست. البته صد در صد دقیق نیست اما یک سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی، به ویژه از نوع ابری میتونه یک راهکار انعطاف پذیر برای هر نوع کسب و کاری با هر سایزی باشه.

هنگامی که از یک سایت lms ابری برای کسب و کار کوچک استفاده میشه، شما میتونید هر تعداد که دوره نیاز داشته باشید متناسب با حجم کارمندان تان تعریف کنید. در واقع نیاز نیست شما برنامه های آموزشی خیلی بزرگ و پیچیده ای را ایجاد کنید. در واقع شما متناسب با نیاز خودتان سایت ال ام اس خود را خریداری میکنید.

قانون شماره دو: ما تخصص کافی برای پشتیبانی از سایت ال ام اس را نداریم

یکی دیگر از تصورات غلط  در مورد سامانه آموزش مجازی lms این است که این سیستم ها پیچیده هستند و نیاز به دانش فن پیشرفته ای  دارند. البته کار کردن با یک سیستم مدیریت یادگیری lms به سادگی تنظیم کردن دمای فر خانه تان هست.

جدای از شوخی راه اندازی یک سایت ال ام اس بسیار ساده است. به طور کلی می توان آن را در سه مرحله خلاصه کرد:

ایجاد یک دوره، بارگزاری محتوا های آموزشی و ثبت نام فراگیران در دوره است.

شاید سخت ترین بخش آن تولید محتوای آموزشی و پیدا کردن مطالب یادگیری مناسب باشد. البته که سیستم مدیریت یادگیری lms برای کسب و کار های کوچک راه حلی دارد که در قسمت های بعد گفته می شود.

قانون شماره سه: یک کسب و کار کوچک مثل ما توانایی خرید نرم افزار lms را ندارد.

این قانون بخاطر اینکه کسب و کار های کوچک با مشکل محدودیت بودجه رو به رو هستن به وجود آمده است. و یک منطق اشتباه این هست که اگر فکر می کنید سامانه آموزش مجازی lms پیچیده است و برای شرکت های بزرگ طراحی شده اند پس باید گران هم باشند.

شما خوشحال خواهید شد زمانی که بدانید سامانه های آموزش مجازی هستند که شما می توانید به صورت رایگان از آنها استفاده کنید و حتی با رشد و اضافه شدن کاربران شما، قیمت ها آنقدر که شما تصور می کنید بالا نمی رود. لذا یک نرم افزار lms برای کسب و کارهای کوچک متناسب با نیاز شما قیمت گزاری می شود شما فقط باید نیاز خود را شناسایی کنید.

***
**** با سامانه آموزش مجازی بیان نو سایت ال ام اس مناسب خود را راه اندازی کنید.
برای دریافت مشاوره و راهنمای خرید با ما تماس بگیرید. lmsbayanen آسان برای راه اندازی، آسان برای استفاده، آسان برای سفارشی کردن.*****
***

6 دلیل اصلی که چرا یک کسب و کار کوچک به سایت ال ام اس نیاز دارد؟

 

بیایید بدون مقدمه 6 دلیل اصلی که چرا کسب و کار شما باید در یک سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی سرمایه گذاری کند را بررسی کنیم:

1-     کاهش هزینه های آموزشی

وقتی صحبت از مقرون به صرفه ترین راه حل های آموزشی میشود، راهکارهای زیادی وجود ندارد. استفاده از یک سیستم آموزش مجازی lms   برای آموزش کارکنان بهترین راه برای کاهش هزینه در بودجه است.

آموزش به صورت حضوری بیش از آنچه که تصور می کنید برای شما هزینه بر است.هزینه هایی مثل هزینه مربی، از دست دادن زمان کاری و احتمالا هزینه های سفر و اقامت. همچنین در نظر داشته باشید که آموزش حضوری یک بار انجام می شود و برای برگزاری مجدد همان دوره باید همه این هزینه ها مجدد پرداخت شود.

وقتی شما یک کارمند جدید استخدام میکنید چه گزینه هایی دارید؟ معمولا باید دوباره آموزش های لازم را برای کارمند جدید برگزار کنید یا اینکه آموزش ها را به کارمند مورد اعتماد دیگری اختصاص دهید که وقت کاری آن کارمند گرفته خواهد شد یا در یک حالت دیگر قید استخدام کارمند جدید را بزنید.

ولی با یک سایت ال ام اس، یک بار برای همیشه دوره های آموزشی مورد نیاز خود را ایجاد می کنید و تمام. نیازی به استخدام مربی یا مرخصی گرفتن کارمندان نیست. نیازی به ایجاد واحد آموزش برای سازماندهی دوره های آموزشی نیست. زیرا تمامی این موارد به آسانی فشردن یک دکمه برای کارمندان در دسترس خواهد بود.

2-     استاندارد کردن آموزشها

فرض کنیم شما می خواهید یک سمینار سه ساعته در مورد ایمنی در محل کار برگزار کنید. از یک مختصص دعوت کرده اید تا به عنوان مربی به بیان تجربیات و دانش خود بپردازد. کارمندان با اشتیاق شرکت می کنند و بخی حتی با سوالات و نظرات خود به پویایی آموزش کمک می کنند. همه چیز عالی پیش می رود. اگر چه این مثال ایرادی ندارد اما چند نکته قابل توجه هست:

اگر کارمندان در حین و بعد از آموزش تمرین نکنند، بیشتر چیزهایی را که یاد گرفته اند فراموش خواهند کرد. به علاوه، برخی از فراگیران ممکن از موقع برگزاری دوره حواسشان پرت شده باشد و درست گوش نکرده باشند. ناگفته نماند که هر کسی که در دوره شرکت کرده است فقط یاد خواهد گرفت و کارمندان جدید یا آنهایی که نتواسنتند در دوره ثبت نام کنند یک فرصت یادگیری ارزش مند رو از دست دادند.

اگر به جای همین سمینار شما یک کلاس آنلاین از طریق پلتفرم آموزش آنلاین خود برگزار میکردید چطور؟ به این ترتیب کارمندان می توانند از هر جایی به کلاس آنلاین بپیوندند، یا اگر نمی توانند در رویداد زنده شرکت کنند، فیلم ضبط شده را در زمان دیگری مشاهده کنند.

نکته متمایز کننده در همین جاست، اینکه همه کارکنان تجربه یادگیری یکسانی خواهند داشت. هیچ کس عقب نمی ماند و همچنین هیچ کس مجبور نیست پس از شرکت در یک جلسه یا گذراندن یک دوره، همه چیز را به خاطر بسپارد زیرا همه محتواهای آموزشی در یک سایت ال ام اس خوب ذخیره شده است و کارکنان می توانند از هر کجا و در هر زمان به آنها دسترسی داشته باشند.

 

3-     ایجاد یک دوره آموزشی بدون مشکل

بعضی از مردم ورزشکار، نوازنده و بازیگر به دنیا می آید. اما هیچ کسی طراح آموزشی به دنیا نمی آید و هیچ کسی به طور غریزی نمی داند که چگونه موثر ترین محتوا را برای آموزش انتخاب کند یا در یک دوره آموزشی بهتر است یک آزمون پایانی گرفته شود یا مجموعه ای از کوییز های کوچک برای ارزیابی دوره ایجاد شود.

اگر نمی دانید و مطمئن نیستیدکه چگونه می توان مسیر یادگیری یک دوره آموزشی را طراحی کرد، اشکالی ندارد، یک سامانه آموزش مجازی LMS راه بسیار بسیار آسانی را در اختیار شما قرار می دهد که شامل یک سری نمونه های آماده است که برای استفاده در شروع کار در اختیار شما قرار می دهد.

و اگر می خواهید دوره های آموزشی خودتان را ایجاد کنید.سامانه آموزش مجازی LMS شما را گام به گام راهنمایی می کند. و بسته به سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی که خریداری کرده اید شما باید بتوانید انواع فایل های آموزشی خود را بارگذاری کنید یا حتی امکان ویرایشگر متن در هر جلسه برای تولید محتوای جدید را داشته باشید.

***
****با lmsbayaneno فقط با چند کلیک دوره های آنلاین ایجاد کنید
امکان استفاده از سناریوهای آموزشی آماده و بارگزاری انواع فایلهای آموزشی در یک جلسه از دوره و همچنین تعریف انواع تمرین ها با سبک سوالات مختلف.****
***

4-     تقویت فرهنگ محیط کار

فرهنگ محیط کار یک فعالیت نمایشی نیست. بار ها ثابت شده است که یک محیط کار سمی برای روحیه و بهره وری کارمندان مضر است و بدون شک باعث استعفا کارکنان می شود. همان طور که مردم در خانه احساس آرامش و امنیت می کنند در محل کار هم باید احساس شادی و آرامش را داشته باشند. پس پرورش فرهنگ مثبت در محیط کار به نفع همه است.

با استفاده از سامانه آموزش مجازی LMS کاربران می توانند در مورد موضاعات مختلفی از جمله: نحوه برخورد را در محیط کار، مدیریت تعارض نقش ها آموزش ببینند. حتی می توانید یک دوره آموزشی در مورد سیاست های شرکت خودتان ایجاد کنید تا با اینکار از تنش های احتمالی جلوگیری شود و همه بدانند چه چیزی در محل کار شما قابل قبول و چه چیزی قابل قبول نیست. یک راه بهتر برای سایت LMS جهت افزارش فرهنگ محیط کار ، فراهم کردن امکان یادگیری نامحدود است. زمانی که کارکنان شما با دریافت آموزش های لازم پیشرفت خود را فراهم کنند دلیلی ندارد که به فکر جابه جایی باشند.

5-     بهبود بخشیدن به عملکرد کارکنان

انتخاب بهترین سامانه آموزش مجازی LMS برای کسب و کار کوچک شما با ویژگی هایی که دارد باعث می شود تا عملکرد کارکنان شما افزایش یابد. سایت LMS شما باید از انواع مختلف محتوا و روش های یادگیری موثر مانند یادگیری گروهی  و گیمیفیکیشن را پشتیبانی کند با این کار باعث می شود تا کارکنان بهتر و سریع تر یاد بگیرند و این دانش را حفظ کنند.

یک سایت ال ام اس که دارای نسخه اپلیکیشن موبایل هم باشد باعث می شود تا کارکنان بتوانند از طریق تلفن همراه خود نیز به دوره های آموزشی دسترسی داشته باشند و زمانی که مثلا در حال انجام کاری هستند یا قبل از پاسخگویی به ارباب رجوع محتواهای آموزشی را مشاهده کنند. با استفاده از سامانه آموزش مجازی lms می توانید گواهی نامه های پایان دوره را مدیریت کنید و برای کسانی که دوره خود را کامل کرده اند و حد نصاب نمرات را کسب کرده اند به صورت خودگار گواهینامه پایان دوره صادر کنید.

6-     باعث رشد کسب کار می شود

اجازه دهید یک راز کوچک را به شما بگویم: همه شرکت های بزرگ کار خود را از از شرکت های کوچک شروع کردند و آنچه که آن ها را به کسب و کار های قدرتمند  و قابل احترام تبدیل کرده است، سخت کوشی، برنامه ریزی دقیق و پشتکار است. و  کارمندان ماهر کسانی هستند که ایده های خود را به محصولات و خدمات با کیفیت تبدیل می کند. کارمندان شما در

همه شرکت های بزرگ اول با یک شرکت کوچک شروع به کار کردند. چیزی که باعث شد آن ها یک کسب و کار قدرتمند داشته باشند و رشد کند: کار سخت، برنامه ریزی دقیق و پافشاری و نیروی کار ماهر است. چرا که کارکنان آنهایی هستند که ایده ها را به محصولات و خدمات با کیفیت بالا تبدیل می کنند.

بنابراین، سرمایه گذاری دریک سایت LMS اولین گام برای تبدیل کسب و کار خود را از یک شرکت کوچک به یک کسب و کار بزرگ است. که در آن کارکنان فضایی برای رشد مهارت های خود پیدا می کنند. یک سامانه آموزش مجازی LMS برای کسب و کار های کوچک آموزش هایی را برای کارکنان ارائه می دهد تا بتوانند در شغل خود رشد کنند.

مشتریان و شرکای تجاری وکارکنان خوشحال هستند که  شما مشتریان بیشتری دریافت می کنید، و سودتان افزایش می یابد، و کسب و کار کوچک شما به یک کسب و کار بزرگ تبدیل می شود.

خب، کدام ال ام اس رو انتخاب کنیم؟

آیا می خواهید بهترین سامانه آموزش مجازی LMS را برای کسب و کار خود انتخاب کنید؟ برای اینکه شما بتوانید تشخیص دهید که سایت ال ام اس شما چه معیارهایی باید داشته باشد می توانید از دوره آزمایشی سامانه آموزش مجازی بیان نو استفاده کنید.

همچنین باتوجه به اینکه خرید یک سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی نیاز به هزینه اولیه بالایی دارد شما می توانید در یک طرح اولیه و مقرون به صرفه، امکانات مورد نیاز و ایده آل خود را داشته باشید و متناسب با رشد کسب و کار خود آن را توسعه دهید.

***
سامانه آموزش مجازی بیان نو (lmsbayaneno) این امکان را فراهم می کند تا در کمتر از 24 ساعت سایت lms خود را بر روی فضای ابری بیان نو متناسب با مشخصات خود راه اندازی کنید و با نام تجاری خود آن را منتشر کنید.
***

0 دیدگاه

برای ارسال دیدگاه باید کاربر سایت باشید
ارسال دیدگاه